Zpravodajství

Srdce s láskou darované

Publikováno: 17.2.2020

Srdce s láskou darované – Srdce nehasnou 

Srdce s láskou darované je celostátní soutěž pro dětské kolektivy pod záštitou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, která podporuje tradiční hodnoty, týmovou spolupráci a mezilidské vztahy.

Děti mají za úkol vyrobit srdce a rozmyslet si, komu by je chtěly darovat a proč. Srdíčka mohou darovat třeba seniorům v domovech důchodců, mohou si vybrat člověka ve svém blízkém i vzdáleném okolí, který by si srdce zasloužil za nějaký mimořádný čin, mohou srdíčkem podpořit někoho v nelehké situaci… Fotografii výrobku (a nejlépe celého procesu tvorby, předání apod.) mají děti doprovodit textem a případně videem, z něhož bude zřejmé, komu a proč srdce darují. Text, fotografie i video pak posoudí porota jako celek.

Učitelé a žáci naší školy na tuto soutěž narazili, jak sami přiznávají, náhodou, krátce před uzávěrkou přihlášek. Přesto se rozhodli zapojit a vyrobené srdce věnovat rodinám, které loni v prosinci tragicky ztratily své blízké během nešťastné události ve Fakultní nemocnici Ostrava, mimo jiné proto, že tato tragédie postihla i naše spoluobčany. Děti ze školní družiny naší školy svůj projekt nazvaly Srdce nehasnou a své srdce plné andělů předaly rodině ze Staré Vsi, která takto tragicky přišla o svého člena.

Do 15. 3. můžeme naše děti podpořit hlasováním zde: https://srdce.age-management.cz/vysledky-hlasovani-2019. Vítězný kolektiv bude vyhlášen do 10. 4. 2020.

Srdce s láskou darované


Zpět na aktuality