Zpravodajství

O Pohár obce

Dne 10.8. 2013 se v naší obci uskutečnila soutěž O pohár obce v požárním útoku v kategorii žen, mužů a mužů nad 35 let (tzv. mládenci). Zároveò se jednalo o 12. kolo Moravskoslezské ligy. Na naší soutěž zavítalo celkem 58 soutěžních družtev z toho 37. družtev k kategorii můžu, 13. družstev v kategorii žen a 8. družstev v kategorii mužů nad 35 let. Jako již tradičně soutěž probíhala ve velice rychlém tempu a po základním kole, které končilo zhruba v 15:00 následovalo finále, ve kterém soutěžili o věcné ceny sponzorů nejlepší družstva v kategorii mužů a žen. Celkem tedy 66 družstev (základní kolo + finále). Navíc startér vystřelil více než 77x (start + opakovaný start). Na závěr soutěže došlo předání (1,1 metru vysokého a 14,65kg těžkého) Putovního poháru z rukou starosty obce ing. Dalibora Dvořáka družstvu z Petřvaldíka, které vyhrálo základní část soutěže. Mimo jiné samozřejmě obdržely ceny i všechna družstva které se umístily na stupních nejvyšších. Starovesské hasiče (a nejen je) určitě potěšila informace z úst starosty obce ing. Dalibora Dvořáka a místostarosty obce mgr. Jaromíra Chvostka o přidělení nového vozidla pro náš sbor zn. Ford Transit, který v období několika dní nahradí již stařičkou Avii. Bohužel k touženému slavnostnímu předání nového vozu na konci soutěže nedošlo a tak alespoò byla předána veliteli naší výjezdové jednotky Davidu Galáskovi předána věrná maketa „budoucího vozu“.( text a snímky http://www.sdhstaraves.com/

20.8.2013


Zpět