Obec

Společnost herců a šermířů KELTIK

Společnost herců a šermířů KELTIK

KELTIK

Společnost herců a šermířů KELTIK se zabývá popularizací historických událostí převážně z území severní Moravy a Slezska. Naším cílem je zachování co největší historické věrnosti a věrohodnosti výzbroje a výstroje. A samozřejmě ve svých vystoupeních dopřát divákům co nejkvalitnější zážitek po stránce šermířské i divadelní.

SHŠ KELTIK vznikala kolem roku 1989 původně ve Staré Vsi nad Ondřejnicí pod názvem "Rytíři z Bruneswerde". V jejích řadách byli šermíři ze Staré Vsi i z okolních obcí a pár lidí z Ostravy. Postupem času se složení členů změnilo na převahu Ostraváků, zvláště s přesídlením technického zázemí do Ostravy.

Od roku 1999 sídlí skupina opět převážně ve Staré Vsi, a to díky vedení obce, které našlo pochopení pro spojení historického šermu a zdejšího renesančního zámku. Obec Stará Ves se tak i přičiněním šermířů dostává do povědomí široké veřejnosti nejen po celé naší republice, ale i v zahraničí. SHŠ Keltik má své internetové stránky (www.keltik.cz), kde přinášíme aktuální fotografie z akcí. Podle množství těchto akcí jistě sami posoudíte, že nezahálíme. Pravidelně nás můžete vidět ve Frýdku-Místku v penzionu Hrad Dona Quijota.

Vedoucí skupiny:  Zdeněk Polášek
Kontaktní telefon:  603 971 395
Internetové stránky:  www.keltik.cz
e-mail:  jezibaba@volny.cz

Aktualizace 13. 4. 2006

 

 


Publikováno: 26.6.2018