Zpravodajství

Nachlazení - nutné zlo?

Publikováno: 27.2.2020

Beseda s lékárnicí-maminkou o rýmě, kašli a horečce nejen u dětí ve spolupráci s RC Starovjáček

Farmabyznys na jedné straně, zázrační léčitelé na straně druhé a mezi tím velká diskuzní fóra. Jak v dnešním světě získávat kvalitní a užitečné informace o zdraví a léčení?

Pojďme si spolu povídat o nemocech z nachlazení, které nás všechny potrápí nejednou do roka. Je to nutné zlo, které musíme občas přetrpět, nebo se jim dá účinně předcházet? Jak?

Jak a proč v těle vzniká rýma a kašel, kde se bere horečka? Jak správně rozlišit alergickou rýmu od infekční? Jaké jsou zásadní rozdíly mezi nosními kapkami a spreji? Odsávat, smrkat nebo nechat být? Jak předejít nasazení antibiotik?

Poznáte vlhký kašel od suchého? Infekční kašel od psychogenního? Jaké léky použít na každý typ kašle? Jaké léčivé byliny opravdu pomáhají?

Kdy snižovat teplotu léky, kdy zábaly a kdy vůbec nezasahovat? Za jakých podmínek se můžeme léčit doma a kdy je třeba jít k lékaři?

Kdy a jak skutečně posílit přirozenou obranyschopnost? Které léčivé rostliny jsou vhodné pro podporu imunity i při boji s nachlazením?

Pokud hledáte odpovědi na tyto otázky, přijďte ve čtvrtek 12. března 2020 v 16 hodin do tělocvičny MŠ ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Společně probereme tato i další témata, která vás budou zajímat. Besedu povede PharmDr. Karolina Tížková, PhD.

Vstupné dobrovolné.

S sebou si vezměte psací potřeby pro případné poznámky do připraveného materiálu, který si následně odnesete domů.

Místo si rezervujte na emailu starovjacek@gmail.com nebo přes FB.

Těšíme se na vás!

 

Nachlazení - nutné zlo?

Soubory ke stažení:


Zpět na aktuality