Zpravodajství

Výzva vedení obce spoluobčanům

Publikováno: 21.3.2020

VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ,

v uplynulých týdnech jsme se ocitli v situaci, která v moderní době nemá obdoby. Těm nejstarším nejspíš připomíná dobu války, pro mladší ročníky je to nová zkušenost, jejíž prodlužování ani opakování si nikdo nepřeje, protože nevídaným způsobem zasahuje do života nás všech.

Především musíme reagovat na neoficiální informace, které v obci kolují o výskytu COVID–19. Můžeme potvrdit, že v této chvíli máme skutečně potvrzený výskyt této nemoci. V souladu s doporučením však nebudeme sdělovat počty a samozřejmě ani další informace o pozitivně testovaných.

CO TATO INFORMACE PRO NÁS – PRO VŠECHNY BEZ ROZDÍLU – ZNAMENÁ?

Především to, že se každý z nás musí chovat ZODPOVĚDNĚ. Přestože se na nás v nedávné minulosti valila různá nařízení, bez kterých by se nám žilo spokojeněji, nyní je situace jiná. Teď už není na místě typicky české „špekulování“, jak nařízení obejít. Musíme proto VŠICHNI DŮSLEDNĚ DODRŽOVAT nařízení vlády a další doporučení odborníků, zejména:

A NEZAPOMÍNEJME: ZVLÁŠTĚ V TÉTO NELEHKÉ SITUACI JE NEJLEPŠÍM LÉKEM NA CHMURY A STAROSTI UDRŽOVÁNÍ DOBRÉ NÁLADY. TADY NAŠTĚSTÍ ZÁKAZ NEPLATÍ.

Výše uvedené informace na nás chrlí média od rána do večera. Stejně tak se ze zpráv dovídáme, že ochranné roušky a desinfekce nejsou. Přes naši snahu se podle vyjádření nadřízených složek okamžité pomoci „shora“ nedočkáme. Je zřejmé, že si zatím musíme pomoci sami.

Roušky si zatím opatřujeme z různých zdrojů od dobrovolníků nebo samovýrobou – DĚKUJEME! Můžeme Vám nabídnout, pokud si neumíte nebo nemůžete roušky vyrobit, pomoc při zajištění této ochrany. V průběhu pondělí můžete své požadavky volat na tel. 558 669 201 nebo zaslat na email: oustaraves@stara-ves.cz. Zároveň znovu opakujeme nabídku na zajištění rozvozu potravin a obědů důchodcům a potřebným, případně zajištění donášky léků pro ty, kteří nemají zajištěnou pomoc v rodině. Na druhé straně přivítáme návrhy, jak pomoci spoluobčanům v nouzi, stejně jako nabídky na zabezpečení dobrovolné výpomoci.

Vážení spoluobčané, ještě jednou Vás vyzývám k dodržování všech nařízení a doporučení, k toleranci, vzájemnému respektu a optimismu. Jsme postaveni před situaci, kterou nikdo z nás nezavinil, a tak musí každý z nás svou osobní odpovědností přispět v boji proti tomuto neviditelnému nepříteli.

Ve Staré Vsi n. O. dne 21. 3. 2020

Ing. Dalibor Dvořák, starosta obce

Mgr. Jaromír Chvostek, místostarosta obce


Zpět na aktuality