Zpravodajství

Změny v jízdních řádech autobusových linek ODIS

Publikováno: 9.6.2023

V červnu 2023 dochází k celostátnímu termínu změn jízdních řádů, a tedy i k úpravám jízdních řádů příměstských autobusových linek ODIS. Na základě vyhodnocení dotazníku z obce Staré Vsi nad Ondřejnicí a ve spolupráci s vedením obce dojde k níže uvedeným drobným úpravám na linkách projíždějící Starou Vsí dále do nejrůznějších směrů. Úpravy, které si vyžadují více pozornosti a další úpravy budou po dohodě s vedením obce Staré Vsi doplněny do jízdního řádu k září letošního roku. 

Níže uvádíme změny, které budou účinné k datu 11.6.2023:

Linka 373 – Ostrava-Stará Ves nad Ondřejnicí-Brušperk-Kateřinice-Příbor-Kopřivnice 

Na této lince došlo k navázání odpoledních spojů směrem do Brušperku na linku 641 jedoucí ze směru Kopřivnice v zastávce Stará Ves nad Ondřejnicí,křižovatka. V opačném směru vybrané spoje navazují na linku 641 dále do Kopřivnice ve shodné zastávce. 

Linka 374 – Ostrava-Stará Ves nad Ondřejnicí-Brušperk-Trnávka 

Linka bude nově vyčkávat, či navazovat v zastávce Brušperk,střed na linku 312 jedoucí z/do Frýdku-Místku téměř všemi spoji. V závislosti na příjezdu, či odjezdu linky 312 z/do Brušperku byly také upraveny časy odjezdu a příjezdů spojů č. 4, 6, 7, 14, 15 a 18. 

Linka 376 – Ostrava-Stará Ves nad Ondřejnicí-Brušperk-Fryčovice-Příbor-Kopřivnice 

Na této lince došlo k navázání vybraných spojů směrem z Brušperku na linku 641 jedoucí ve směru Kopřivnice v zastávce Stará Ves nad Ondřejnicí,křižovatka. Dále došlo k opoždění spoje č. 10 ze směru Fryčovice, z důvodu návaznosti na linku 312 ze směru Frýdek-Místek. Shodně byl navázán na linku 312 v Brušperku spoj č. 9 ze směru Ostrava,Dubina, tento spoj byl uspíšen ve výši 10 minut.

Nejčastější žádostí bylo pře trasování ranního spoje z linky 371 do linky 376 a to se nám podařilo. Nově pojede spoj č. 3 z ÚAN v čase odjezdu 4:50 s příjezdem do Brušperk,střed v 5:28 a návazností dále s přestupem na linku 312 do Frýdku-Místku a také na linku 371 dále do Hukvald a to již bez přestupu. 

Linka 379 – Ostrava-Stará Ves nad Ondřejnicí-Petřvald 

Na této lince dojde k červnu k uspíšení spoje č. 2 ze směru Petřvald a to z důvodu navázání spojení z Košatky dále přes Brušperk do Frýdku-Místku plynulejší formou. Shodně je navázán s přestupem spoj č. 6 ze směru Petřvald dále přes Brušperk do Frýdku-Místku. Vhledem k častějším požadavkům místních obyvatel dojde na odpoledních spojích z Dubiny k jejich opoždění do pravidelnějšího prokladu s linkou 628. Tato úprava se dotkne spojů č. 9 a 11 a také obratovým spojům z Petřvaldu č. 16 a 18. 

Linka 641 – Kopřivnice-Příbor-Mošnov-Ostrava

Linka bude nově vybranými spoji navazovat s přestupem v zastávce Stará Ves nad Ondřejnicí,křižovatka z/na linky dále z/do Brušperku.

Soubory ke stažení:


Zpět na aktuality