Zpravodajství

Po vichřici 29.10.2017

Silný vítr zaměstnal i hasiče v naší obci. V důsledku víkendové větrné smršti Herwart zasahovali hasiči po celé České republice u více než sedmi tisíci událostí. Smrš si vyžádala tři lidské životy a několik zraněných osob včetně dvou hasičů. Na území obce Stará Ves nad Ondřejnicí zasahovali hasiči během neděle u tří událostí. V 15:50 byl po prudkých nárazech větru naší jednotce vyhlášen poplach. Konkrétně se jednalo o technickou pomoc - odstranění stromů nakloněných nad komunikaci I/58. Na místo vyjely obě zásahové vozidla CAS 16 Renault a DA Ford Transit. Po příjezdu na místo došlo k řízené (částečné) uzavírce komunikace (převedení provozu do jednoho pruhu). Po odstranění nakloněného stromu, pak jednotka na žádost obecního úřadu přejela k zámeckému parku, kde vlivem silného větru spadl vzrostlý strom. Před příjezdem do hasičské zbrojnice byl proveden preventivní monitoring průjezdností komunikací v obci. Dále jednotka provedla likvidaci spadlého stromu u hřbitova. text a foto převzatu z http://www.sdhstaraves.com/

4.11.2017


Zpět